Вперед, угору, навсібіч | Fantastic Little Splash

Вперед, угору, навсібіч

Fantastic Little Splash

15.11 — 29.11

Facebook_Event_Header

“Вперед, угору, навсібіч” документує подорож лінійного героя у нелінійному просторі. Це результат дослідження процесу взаємопроникнення альтернативних реальностей у VRChat — безкоштовній мультиплеєрній онлайн відеогрі з використанням технології віртуальної реальності. Вона дозволяє користувачам взаємодіяти один з одним у якості 3D-моделей. Моделі персонажів і просторів користувачі можуть створювати та завантажувати у гру власноруч.

Тут відбувається те, що Маршалл Маклюен визначив як ретрайбалізацію: повернення людства до свого племінного стану із його первісним відчуттям світу — одночасністю усіх процесів. Більше того, “реальне” та “віртуальне” не протиставляються, а взаємно продовжуються одне в одному, формуючи єдиний простір, позбавлений відчуття катастрофічної втрати.

Користувачі VRChat імітують останнє враження, якого не вистачає для повноцінного відчуття цього явища: споряджені VR-шоломами та контролерами, що дозволяють гравцям рухати руками своїх 3D-персонажів, вони торкаються один одного, хоча нічого не відчувають. Доки цей дотик неможливий технологічно, його уявляють.

VRChat_1

Fantastic Little Splash — творче об'єднання, що досліджує природу інформації: від особливостей її розповсюдження до розмаїття форм та їх трансформацій. Група працює з відео, 3D-графікою, цифровими просторами. До складу входять артистка\режисерка\журналістка Лєра Мальченко та художник і режисер Олександр Ганц. Учасники живуть і працюють у місті Дніпро, Україна. Fantastic Little Splash є переможцями Open Call 2018 від Dymchuk Gallery.