Проект «Японія-Україна: мистецькі та дизайнерські діалоги»

Вперше в Україні – Виставка колекції друкованої японської графіки кінця ХХ ст. з фондів ГО Асоціації дизайнерів-графіків «4-й БЛОК».

У рамках року Японії в Україні та з нагоди 25-ї річниці встановлення дипломатичних стосунків між нашими країнами, ГО Асоціація дизайнерів-графіків «4-й БЛОК» представляє проект «Японія-Україна: мистецькі та дизайнерські діалоги».

 

В основі проекту – виставка близько 100 робіт видатних японських прінтмейкерів, чиї твори неодноразово відзначалися вищими нагородами журі найпрестижніших міжнародних конкурсів та фестивалів графіки, зберігаються у колекціях таких музеїв, як Метрополітен і Музей сучасного мистецтва в Нью-Йорку, Британський музей у Лондоні, Токійський національний музей та ін. Експозиція репрезентує графічні аркуші  Vendome KyokoIkushima JunriYoshisuke FunasakaKinoshita TaikaKoiIkutaKondoh NoriakiKoyama MikioMorioka KansukeNagashima mitsuruObata EtsukoOki YasuhiroSavada YuitchiSaito TakeshiFuse NagiHamanishiKatsunoriHara TakeshiHiratsuka YujiHiroaki MiyayamaHiroyasu YoshiikeEnokido Maki.

Виставка японської графіки постане у взаємодії з арт-об’єктами української дизайнерки Інни Педан, чия творчість співзвучна мистецькій традиції країни Сонця, що Сходить.

Проектом також передбачена насичена культурна програма : відкриті лекції, майстер-класи, творчі зустрічі, екскурсії, перформанси тощо. Організатори проекту сподіваються, що проект стане тим творчим майданчиком, що не лише репрезентує, а й генерує нові змісти, допомагає знайти точки ідентичності та точки перетину наших культур.

 

Куратори проекту:

Світлана Рибалко (керівник групи), доктор мистецтвознавства, професор, сходознавець, член Міжнародної асоціації арт-критиків (AICA), член Європейської асоціації японістів (EAJS);

Марія Мануйленко, бакалавр мистецтвознавства, менеджер АДГ «4 Блок»;

Олена Мудаліге бакалавр мистецтвознавства.

 

Дизайн експозиції: Інна Педан член Спілки дизайнерів України, магістр дизайну, дипломант всеукраїнських та міжнародних виставок, конкурсів, фестивалів з дизайну.

Арт-менеджмент: Олег Петровський,

виконавчий директор АДГ «4 Блок»

 Ответить