ЄрміловЦентр оголошує відкритий конкурс на участь у літній мистецькій резиденції

Художники запрошуються на двотижневу резиденцію до Харкова, тема якої “Мнимі ідентичності: мати чи бути”. У резиденції можуть взяти участь художники, що працюють в будь-якій з форм сучасного мистецтва, вік учасників не лімітується. Вітаються проекти-дослідження, які залучають місцеву спільноту та працюють з контекстом їхніх власних міст, Харкова та України, медіа та онлайн-проекти.

Тема резиденції.

Сучасна культурна ідентифікація зазнає певних змін. Втрачаючи зв'язок з контекстом свого народження, людина отримує можливість великого вибору в самовизначенні. Разом з тим і ідентичності, які обираються, стають все більш короткочасними, схильними до трендів і створення певного іміджу, в якому не виключене і повернення «до коріння» якщо його культура знову стає політично актуальною або набуває нового значення в інформаційному полі.

Шляхи пошуку власної ідентичності часто ведуть нас хибними, точніше мнимими, шляхами, слідуючи стандартним і очікуваним вихідним складовим ідентичності: роду, національності, походженню, ми будуємо не/бажаного себе, нашаровуючи уявні ідентичності-ідоли, під могутньою тінню яких ми б відчували себе впевненіше в певному співтоваристві і субкультурній групі.

Згадуючи Еріха Фромма з його двуполярним баченням сучасного суспільства, розділеним на тих, хто має і тих, хто є, можна говорити про уявні ідентичності як про ті, що привласнюють, але не проживають.

Ідентичність як авторитет і захист. Ідентичність як виправдання. Що є механізм ідентифікації і самоідентифікації? Чи не мають наші уявні ідентичності такої ж цінності як і істинні?

Наскільки актуально говорити про національну ідентичність в сучасну епоху глобалізації і космополітизації? І що приходить/повинно прийти на зміну національній ідентичності? Наскільки це стосується художника в принципі? Чи виправдані суперечки про те, «чиїми» є художники-емігранти?

Учасники резиденції «Мнимі ідентичності: мати чи бути» запрошені дослідити проблему ідентифікації, а саме — уявних самоідентифікації і ідентичностей, що живуть в них, і тих, що вони використовують для категоризації навколишнього світу свідомо чи ні.

Умови резиденції.

Художник отримує проживання в хостелі, часткову оплату проїзду, матеріали для реалізації проекту. Кожен художник працює в центрі сучасного мистецтва ЄрміловЦентр разом з іншими учасниками резиденції впродовж 2 тижнів з 21 серпня до 6 вересня. Результатом резиденції повинна стати реалізація особистого або групового проекту в рамках теми резиденції в ЄрміловЦентрі або у просторі міста (за попередньою згодою).

Якщо Ви бажаєте прийняти участь у мистецькій резиденції “Мнимі ідентичності: мати чи бути”, надішліть до 30 червня на адресу yermilovcentre@gmail.com:

— CV та портфоліо;

— Мотиваційний лист (1 сторінка);

— Ідея проекту за наявності.

плакат резиденции (укр)1гиф

 Ответить