Спільна справа

Архітектура наших міст — це спільна справа.

21 грудня о 18:30 в ЄрміловЦентрі відбудеться зустріч під назвою “Спільна справа”. В програмі виступ голландського архітектора Фулько Трефферса, київського дослідницького центру CEDOS та дискусія. Говоритимуть про участь спільноти в розвитку міст.

Люди, які люблять свої міста, часто мерзнуть із транспарантами, зляться та протестують замість того щоб пити чай в одному з теплих приміщень адміністрації чи планувального офісу та ділитись ідеями щодо спільного майбутнього. Зацікавлені сторони, або так звані “стейкхолдери”, звинувачують одне одного заочно замість того щоб робити це віч на віч та шукати порозуміння. За несподіваним захопленням територій будівельними парканами, слідують не менш неочікувані об’єкти архітектури. Це збільшує відстороненість, недовіру та протестні настрої серед жителів міста. Якщо сьогодні відсутні механізми для налагодження діалогу, то їх необхідно створювати.

Своїми дослідженнями та досвідом поділиться київський аналітичний центр CEDOS в доповіді “Стан участі громадян у міському розвитку в Україні” та голландський архітектор Фулько Трефферс, лідер офісу 12N у лекції “Перевтілення архітектора у соціального модератора та міського активіста”. Після того ми пропонуємо обговорити участь спільноти в розвитку публічних проектів, взявши зокрема за приклад ситуацію із конкурсом на площі Свободи.

“Сьогодні нам необхідно навчитись по-справжньому слухати людей які житимуть в проектованих архітектором просторах” — каже Фулько Трефферс.

До участі запрошуються всі, хто зацікавлений у розвитку міста: активні громадяни, професіонали, представники бізнесу та міської адміністрації.

*Лекція Фулько Трефферса та дискусія відбуватимуться англійською мовою.

15491681_1242206429188253_554516064_oОтветить