Обрано художників для участі в українських арт-резиденціях

Шість молодих британських художників обрано для участі в українських арт-резиденціях

Британська Рада в Україні обрала переможців україно-британської програми мистецьких резиденцій SWAP. Шість талановитих британських художників: Харрієт Флеріот, Джин Хі Парк, Джеймі Фіцпатрік, Сара Ліппет, Воган Пілікьян і Сара Тайнан — візьмуть участь у резиденціях в Україні протягом серпня-вересня 2016 року.

«Ми раді надати можливість талановитим художникам із Великобританії відкрити для себе різнобічний художній простір України. Резиденції в Україні продовжують першу частину нашої програми, що вже відбулась у Ліверпулі для чотирьох художників з України. Кульмінацією програми SWAP стане виставка наприкінці року, де буде показано результати досліджень художників протягом резиденцій», – коментує Пабло Росселло, директор із розвитку мистецької програми Британської Ради в Україні.

Коротко про художників:

Харрієт Флеріот народилася у Бристолі в 1983 році. Закінчила магістерську програму з перформансу у Королівському коледжі мистецтв у Лондоні. Вона використовує у своїх проектах фізичні рухи, відеотрансляції, вокальні маніпуляції, синтезовані звуки й музику, інсталяції та скульптуру. Харрієт поїде до Харкова, щоб взяти участь у резиденції від Харківської муніципальної художньої галереї під час NonStopMedia Festival (серпень 2016 року).

Джин Хі Парк народилася у Південній Кореї у 1990 році, зараз живе і працює у Лондоні. Вона закінчила магістратуру за спеціальністю скульптура (RCA), і вже взяла участь у багатьох виставках у різних країнах світу. Її практика має витоки з особистого досвіду та досліджень часу, матерії та простору, і набуває форму інсталяцій, об’єктів та перформансів. Вона поїде до Харкова в резиденцію YermilovCentre (серпень 2016 року).

Джеймі Фіцпатрік народився у Саутпорті у 1985 році. Він отримав ступінь магістра скульптури, брав участь у багатьох виставках у Великобританії (зокрема у New Contemporaries у 2016 році), а також у різних резиденціях у Європі (Франція, Шотландія, Італія). В Україні він продовжить дослідження авторської скульптурної практики, поєднуючи костюми, сценічний дизайн, з перформансом та взаємодією із публікою. Джеймі поїде на півострів Бирючий, що біля Азовського моря, щоб працювати у Biruchiy Contemporary Art Project (вересень 2016 року).

Сара Ліппет народилася у Стаффорді в 1984 році. Вона вивчала візуальну комунікацію та ілюстрацію. Заснована на малюванні, практика Сари зосереджена на розробці наративів про життя громад та окремих людей через особисте дослідження художниці. Вона опублікувала декілька книжок і працювала ілюстратором у редакціях The Guardian, The New York Times. Сара поїде до Києва, щоб взяти участь у The Muzychi Expanded History Project (вересень 2016 року).

Воган Пілікьян народився у Лондоні у 1974. Після вивчення класичної філософії та санскриту в Оксфорді та Кембриджі він переїхав до Гарварду для вивчення фотографії, образотворчого мистецтва, анімації та виробництва фільмів. Його практика поєднує перформанс. живопис, скульптуру та роботу зі звуком, Він створив низку відзначених нагородами фільмів та перформансів, а тепер поїде у Закарпаття, щоб взяти участь у резиденції у Sorry, no rooms available’s residence programme (вересень 2016 року).

Сара Тайнан народилася у Дубліні у 1986. Має диплом магістра живопису Королівського коледжу мистецтв у Лондоні. Сара співпрацювала із Джеремі Деллером над масштабним муралом у британському павільйоні на Венеціанській бієнале у 2013 році (за підтримки Британської Ради). У її творчому доробку живопис, малюнок, фотографія та ілюстрація. Вона перебуватиме на резиденції у 33 Soshenko Art Studios у Києві (вересень 2016 року).

Для видань:page2image7792 page2image7952 page2image8112

SWAP: UK/Ukraine Artist Residency Programme – це щорічна програма мистецьких резиденцій Британської Ради, що має на меті об’єднати художників з України та Великобританії, для підтримки їхнього професійного розвитку та сприянню міжнародній співпраці. Програма також покликана дати художникам час для рефлексії та дослідження мистецьких традицій України та Великобританії. Ми співпрацюємо із у Великобританії, а в Україні ми працюємо із найбільш інновативними та експериментальними організаціями, що займаються візуальним мистецтвом.Про Британську Раду:

Британська Рада – міжнародна організація Сполученого Королівства із культурних відносин та освіти. Ми створюємо можливості для налагодження міжнародних зв’язківміж Британією та іншими країнами тавибудовуємо довіру міжлюдьми по всьому світу.

Ми є глобальною організацією з представництвами у 110 країнах, де працює понад 7 000 людей, з яких 2 000 викладачі англійської мови. Ми ведемо діяльність у сферах мистецтва, вивчення англійської мови, освіти та розбудови суспільства.

Для отримання додаткової інформації, будь ласка, відвідайте: www.britishcouncil.org.ua. Підтримуйте з нами зв'язок через facebook.com/BritishCouncilUkraine та twitter.com/uaBritish.

SWAP-Ukraine-Participants-2

page2image17216 page2image17376 page2image17536